S.S.S.

1. Ön Kayıt Yaptırabilir miyim?

Maalesef ön kayıt alarak çalışmıyoruz. Web sayfamızdan ve satış kanallarımızdan anlık olarak rezervasyon gelmesi sebebiyle ödemeyi alarak rezervasyonu kesinleştirmekteyiz. Rezervasyon yaptırmaya karar verdiğiniz anda hemen satın almanızı tavsiye ederiz.

2. Ödemeyi Otobüste Yapabilir miyim?

Tüm ödemeleri rezervasyon esnasında almaktayız. Parçalı ödeme veya otobüste ödeme gibi bir hizmetimiz bulunmamaktadır. Ödemelerinizi ister havale/eft, ister web sayfamızdan online olarak kredi kartına tek çekim yada taksitli, isterseniz de ofisimize gelerek nakit yapabilirsiniz. 

3. Koltuk Seçebilir miyim?

Turlarımızda kesinlikle koltuk seçimi yapılamamaktadır. Koltuk şeması operasyon ekibi tarafından yapılmakta olup, tura kayıtlı olan misafirlerin ödeme tarihlerine göre belirlenmektedir. Kimseye bir ayrıcalık ya da insiyatif tanınmamaktadır. Koltuk şeması kontrolü 3 ayrı personel tarafından mutlaka incelendikten sonra tur sorumlusuna teslim edilmektedir. Herhangi bir hastalık, panik atak, reflü, mide bulantısı, diz sorunu vs. sebebiyle ön koltuk taleplerinin hiç biri değerlendirilmemektedir. Son 4 kayıt mutlaka en arkada oturacak şekilde bilgi verilecek satışı yapılır. 

4. Otobüste ikili koltukta tek oturabilir miyim?

Tabiki böyle bir şey mümkün. Turu satın alırken temsilci arkadaşımıza talebinizi iletmeniz doğrultusunda belirlenen ek ücret karşılığında yanınızdaki koltuğu da seyahatiniz süresince size ayırıyoruz. 

5. Turlarınıza tek katılanlar otobüste tek mi oturuyor?

Hayır tek oturmuyorlar. Başka tek gelen misafir ile yan yana koltuk eşleştirmesi yapılmaktadır. Turun dolmaması ya da başka tek gelen bir misafir olmaması durumunda boş bırakılabilmektedir. Ya da tek oturmak istiyorsanız 4. Maddeyi inceleyebilirsiniz.

6. Tek katılan başka bir misafir ile odada birleştirme yapıyor musunuz?

Bu konuda asla ve asla tarafımızca bir birleştirme yapılmamaktadır. Eğer turumuza tek katılıyorsanız single farkı ödeyerek otelde tek kişilik oda da konaklama yapabilirsiniz. Single farkı ödemek istemiyor ve oda arkadaşı arıyorsanız bunu sizin bulmanız gerekiyor. İki single kayıt birleştirmek çok büyük bir sorumluluk olması sebebiyle böyle bir konuyu güvenlik, sağlık, anlaşılabilirlik vs. açısından üstlenmemiz mümkün değil.

7. Tur ile ilgili turdan önce bilgilendirme yapıyor musunuz?

Katıldığınız tur ile ilgili genel bilgilendirme gerçekleşecek olan turdan 2 gün önce yapılmaktadır. Tarafınıza tur programında yazan hareket noktaları, saatleri, tur sorumlusunun iletişim bilgisi ve genel bir bilgilendirme yapılır. Tur programı ise web sayfamızda her zaman mevcuttur.

8. Ekstra İndirim Yapıyor musunuz?

Hiçbir turumuzda, hiçbir misafirimize herhangi bir ayrıcalık veya indirim tanınmamaktadır. 

9. Grup indirimi yapıyor musunuz?

Gruplara özel bir indirim tabiki yapabiliyoruz. Bu durum seçilen tura göre değişmekte olup, minimum 20 kişi olmak şartıyla geçerlidir. 20 Kişinin altındaki sayıları grup olarak hiçbir şekilde değerlendirmeye almıyoruz. Bu konuyla ilgili olarak çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

10. Müze Kartı Nasıl Alabilirim?

Müze kart ile ilgili olarak 4 ayrı seçenek mevcuttur.
* Akıllı telefonunuza Türkiye’nin Müzeleri uygulamasını indirip, üye olduktan sonra müze kart satın alarak telefonunuzdan barkod oluşturup müzelere giriş yapabilirsiniz.
* muzekart.com web sayfasından müze kart satın alarak adresinize kargo edilmesini isteyebilirsiniz.
* Topkapı Sarayı’na giderek müze kart satın alabilirsiniz.
* Katılacağınız seyahatte ilk müzeden yoğunluğa göre sıra bekleyerek çıkartabilirsiniz.

11. Otelde oda seçebiliyor muyum?

Kültür turlarımızda otellerimizi özenle seçiyoruz. Tüm misafirlerimiz eşit olduğu için otele listeyi iletiyor ve aynı standartlarda oda verilmesini rica ediyoruz. Özel taleplerinizi mümkünlük derecesine göre not olarak tabiki de ekliyoruz. Arkadaş ve Aile odalarının yan yana olması konusunda mutlaka rica ediyoruz. Otelin oda tiplerine, kat durumuna vs. göre ayarlamalarını otel insiyatifinde olduğunu bilmenizi isteriz.

12. Turlarınıza katılan misafirlerin yaş ortalaması nedir?

Her yaş ortalamasından misafirimiz bulunmaktadır. Herhangi bir yaş ayrımı veya seçimi yapmıyoruz.

13. Otobüsleriniz Yeni mi?

Esen Tour olarak kendi bünyemizde öz malı otobüslerimiz bulunmaktadır. Tamamı yüksek modelli araçlar olup, Turizm taşımacılığına uygun şartlara sahiptirler. Elektrik Prizi, Mikrofon, Buzdolabı, Yatar Koltuk vs. gibi tüm özellikler mevcuttur. Genellikle turlarımızda yüksek modelli, yeni ve bakımlı Mercedes Travego, Mercedes Tourismo, Temsa Safir gibi araçlar tercih etmekteyiz.

14. Küçük Otobüs ile tur yapıyor musunuz?

Nadirende olsa tabiki de yapıyoruz. Fakat öncelikli tercihimiz her zaman büyük otobüs. Kişi sayısı 20 olduğu anda büyük otobüs ile turumuzu gerçekleştiriyoruz. Esen Tour olarak turlarımız yüksek talep gördüğü için 20 kişiye hemen ulaşıyoruz diyebiliriz.

15. Turlarınız Kesin Hareketli mi?

Turlarımızın hemen hemen hepsi kesin hareketlidir. Kişi sayısı her ne olursa olsun sizlerin özenle seçtiği tatil paketini önemsiyor ve turumuzu kesin olarak gerçekleştiriyoruz. Esen Tour olarak önceliğimiz her zaman misafir memnuniyeti.

16. Turlarınızda Rehber var mı?

Tüm turlarımızda 1618 sayılı Türsab kanunu gereğince Kokartlı Rehber bulunmakta olup, iş birlikteliği yaptığımız saygıdeğer rehberlerimiz işlerinde uzman ve yıllardır birlikte çalıştığımız kişiler olmaktadırlar. Rehberlerimiz hakkındaki yorumları Instagram, Facebook ve Google yorumlarımızdan inceleyebilirsiniz.

17. Çift şoför olarak mı tur yapıyorsunuz?

Gerçekleşecek olan tur paketine göre şoför sayısı belirlenmektedir. Her şoförün günlük araç kullanma süresi 9 saattir. Bu sebeple bir çok turumuz çift şoför olarak gerçekleşmektedir.

18. Ne zamana kadar iptal hakkım var?

İptal ve iade şartları katılacağınız tura göre değişmektedir. Bunların tamamını www.esentour.com/kurumsal/iptal-ve-iade-sartlari sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Belirtilen şartların dışında hiçbir şekilde iptal, iade, açığa alma, başka tarihe aktarma yapılmamaktadır. Teklif etmemenizi özellikle rica ederiz.

19. Kalp Hastasıyım ya da Vertigo Hastasıyım. Tura Kısa Bir Süre Varken Rahatsızlandım ve Tura Katılamayacağım. Tur Ücretimi Geri Alabilir miyim?

Vücutta bilinen bir rahatsızlık ile tura kayıt yaptırdığınızda iptal ve iadesi mümkün değildir. Özellikle Kalp ve Vertigo rahatsızlığı kronik bir hastalık olması sebebiyle sigorta kapsamına girmemektedir. Bu sebeple ücretin iadesi mümkün değildir. Turun paketine göre operasyon ekibi ile görüşme sağlayarak isim değişikliği yapabilirsiniz.

20. Tura gelemez isem param yanar mı?

İptal ve iade şartlarımızı web sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Her zaman siz değerli misafirlerimizin memnuniyeti adına elimizden geleni yapıyoruz. Karşılıklı mağduriyet olmadan çözüm odaklı olarak iptal ve iade durumları yönetmeye çalışmaktayız. Fakat belirlenen kurallar ve şartlar dışındaki durumlarda tüketici kanunları çerçevesinde evet paranızın iadesi mümkün değil.

21. Tura gelememe durumunda yerime başkası katılabilir mi?

Otobüs ile gerçekleşen turlarda son 1 güne kadar böyle bir şey tabiki mümkün. Uçaklı ve Tren ile gerçekleşen turlarda ise belirli sürelerde operasyon ekibi ile görüşerek bu duruma gerekli çözüm üretilebilmektedir.

22. Başka şehirden turunuza katılabilir miyiz?

Dilediğiniz her noktadan tüm turlarımıza katılabilirsiniz. Turlarımız İstanbul hareketli olup, gidilen bölgede buluşarak ta bizlere eşlik edebilir ve gerçekleştireceğimiz turun tadını çıkartabilirsiniz.

Bunların dışında aklınıza takılan her türlü soruyu 0216 343 50 50'den bizlere ulaşarak sorabilirsiniz.Fırsat ve Kampanyalarımızdan haberdar olmak için lütfen e-posta adresinizi bırakınız.

Sosyal Medyada bizi takip etmek ister misiniz?

 • Misafirimizsiniz
  Misafirimizsiniz
  2005 Yılından Beri Esen Tour ile Güvenerek Seyahat Eden Misafirlerimiz Arasına Katılın...
 • Seyahatiniz Güvende
  Seyahatiniz Güvende
  Gerçekleştireceğiniz Tüm Seyahat Planlarınızda Zorunlu Sağlık Seyahat Sigortası Kapsamındasınız...
 • Profesyonel Hizmet
  Profesyonel Hizmet
  İlk Günden Bugüne Çizgimizi Hiç Bozmadan Profesyonel ve kaliteli Hizmet Almak için Bize Katılın...
 • iptal ve İade Garantisi
  iptal ve İade Garantisi
  Olası Yaşanabilecek İptal ve İade Durumlarında Güvenilirlik Konusunda ilk Sırada Olmanın Mutluluğu...
 • Güvenli Online Alışveriş
  Güvenli Online Alışveriş
  Web Sitemiz 256 Bit Şifreleme ile Yüksek Güvenlikli Online Alışveriş için 7/24 Hizmetinizde...